5.png (1.24 MB)

Sırala
Görünüm:
1 2 3 4 5
Toplam 409 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 4 5

En Moda Zarif Abiye Modelleri, Çeşitleri ve Fiyatları

Her tarza ve vücut tipine uygun olan abiye modelleriyle özel günlerde etkileyici bir şıklık yakalamak mümkündür. Kadınların vazgeçilmez gece elbiseleri olan abiye tasarımlar, düğünden davete kadar sayısız ortamda giyilebilir.

Modern çizgileri ve payetli tasarımlarıyla her zevki yansıtan abiye tasarımlarının olduğunu söylemek mümkündür. Uzun ve kısa abiye elbiselerin yanı sıra pantolonlu takımlar ve tulumlar da bu kategoride sıkça karşılaşılan parçalardır.

Abiye modelleri hakkında daha fazla bilgi edinerek bu tasarımların seçiminde hangi parçalara hangi detaylara yer vermek gerektiği dikkate alınmalıdır. Beden tipine göre en ideal abiye elbise tasarımlarını belirleyerek vücudunuzun tüm güzelliklerini Kıyafet Budur ile siz de ön plana çıkarabilirsiniz.

Siyah abiye modelleri bulunur kadının üzerinde.

Abiye Nedir?

Abiye modelleri özel günler için hazırlanan süslü ve gösterişli kıyafetler olarak bilinir. Parlak kumaşlardan, işlemelerden ve boncuklu payetli süslemelerden meydana gelen abiye tasarımlarda dikkat çekici birçok detay bulunur. Tarihi yüzyıllar öncesine dayanan abiye elbiseler, zamanının Avrupa’sında şıklığın temsili olarak kullanılırdı. Kralın tüm davetlerinde kadınların zarif ve çekici görünmesi için eteklerinde birçok katın kullanıldığı abiye elbiseler giyilirdi.

Sayısız işleme ve süslerle özelleştirilen bu abiyeleri giyen kadınlar, kralın huzurunda saatlerce ayakta beklemek zorunda kalmışlardır. Giyilip çıkarılması oldukça zor olan abiye elbiselerle o günün şartlarında kadınlar tuvalete gitmekte zorlanırdı. Bu soruna bir çözüm olarak abiye giyen kadınların bacak arasına portatif bir tuvalet yerleştirilir. Abiyelerin bir diğer adının da tuvalet olmasının asıl sebebi, zamanında kullanılan bu yöntemdir.

Özel günlerde şık ve zarif bir duruş yakalamanızı sağlayan abiye modellerinde uzun ve kısa etek detayları öne çıkar. Tüm vücut tipleri için uygun bir abiye kesiminin bulunması bölgesel kusurların kamufle edilmesini sağlar. Kendi özel günlerinizde ya da genel davetlerde gecenin tüm zarafetini üstünüzde taşıma fırsatı sunan abiye modelleri, birbirinden bağımsız sayısız detayıyla dikkat çeker. Özel günlerde şıklığınızı zarafetle birleştiren abiye tasarımlarını inceleyerek vücudunuza en iyi şekilde oturan elbiseleri belirleyebilirsiniz.

Her Tarza Uygun Abiye Modelleri Nelerdir?

Birbirinden özel tasarımlarıyla tüm vücut tiplerine hitap eden abiye modelleri, tüm dönemlerde kullanılan dikkat çekici parçalardır. Gece elbisesi olarak da değerlendirilen abiye tasarımlarda uzun ve kuyruklu etek detaylarına sıkça rastlanır. Abiye elbise seçenekleri arasında en fazla tercih edilen modeller aşağıda sıralanmıştır:

● Uzun Etekli Abiye Modelleri
● Balık Kesim Abiyeler
● Kalem Etek Abiyeler
● Alt Üst Takım Abiyeler
● Pantolonlu Abiyeler
● Tulum Abiye Modelleri
● Kabarık Etekli Abiye Modelleri
● Kuyruklu Abiyeler
● Sıfır Kollu Abiyeler
● Straplez Abiye Tasarımları
● Uzun Kollu Abiye Modelleri

Gelin adaylarının vazgeçilmez elbiseleri olan abiyelerde kabarık ya da düz eteklerle zarafeti yakalamak mümkündür. Aynı şekilde kabarık etekler de abiye elbiselerin vazgeçilmez detayı olarak yıllardır kullanılmaya devam eder.

Söz, nişan, kına gecesi ve düğün gibi anlarda gelinlerin tercihi olan abiye elbiselerde kullanılan kumaş ve süslemelere göre sayısız detay göze çarpar. Açık ve kapalı kadınlar için özel tasarımların bulunduğu abiye elbiseler, farklı kesimleriyle birbirinden benzersiz duruşlara sahiptir.

Pembe abiye modelleri bulunur kadınların üzerinde.

En Şık Abiye Çeşitleri

Abiye fon elbise tasarımları için her sezon birbirinden özel parçalar ön plana çıkar. Modern ve şık duruşuyla özel günlerin vazgeçilmezi olan abiyelerde spor ve klasik tarzların oluşturduğu sayısız model dikkat çeker. Abiye elbise seçeneklerini özelleştiren tüm detaylar, tarzınızı yansıtan en şık parçaları belirlemede kolaylık sağlar. Deri ya da parlak kumaşlardan hazırlanan abiyeler, sade tasarımlarıyla iddialı görüntüsünden ödün vermeyebilir.

Abiye modellerinde yeni trend olan tüy detaylarıyla daha dikkat çekici bir tarz elde edilir. Kollarda, omuzlarda ve eteklerde kullanılabilen tüy detaylarıyla en sade abiyeye bile özel bir hava kazandırmak mümkündür. Aynı şekilde çok dikkat çekici parçalardan hoşlanan kişiler için kendinden simli ve parıltılı kumaşlarla hazırlanarak özel işlemeler ile süslenen abiye tasarımları çok fazla talep görür. Uzundan kısaya her boy ve tasarımda hazırlanan en şık abiye modellerinde öne çıkan belirgin detaylar aşağıda ele alınmıştır.

Uzun Abiyeler

Uzun etekli abiye tasarımları, özel günlerde en sık tercih edilen iddialı parçalar arasındadır. Uzunluğu tercihe göre değişebilen abiye modellerinde kuyruk detayıyla daha dikkat çekici ve estetik bir duruş yakalanır. Uzun abiye modellerinde etek kesimine, belin duruşuna ve kolların yapısına bağlı olarak da çok geniş bir seçenek yelpazesi öne çıkar. Çan kesim, A kesim, dar kesim ya da balık model abiye gibi çok çeşitli örnekleri bu kategoride görmek mümkündür.

Etek uzunluğunu dilediğiniz boyutta seçebileceğiniz abiye modelleriyle günün en şık kişileri arasında yer alabilirsiniz. Yere kadar inen ve ayakkabıların üstünü örten abiyeler kadar bilekte biten uzun modeller de son dönemde ön plana çıkmıştır. Stiletto ayakkabılar ya da abiye önü açık topuklu modellerle kombin yapılabilen bilekten kesim elbiselerde, zarif bir duruş yakalanır. Etek detaylarında kalıp gibi duran volanlı pileler kullanılarak abiyelerin kendinden kabarık bir görünüm kazanması sağlanabilir.

Etek tasarımlarında kabarık ya da düz modelleri inceleyerek uzun abiye modelleri arasından kendinize en çok yakışan tasarımları belirleyebilirsiniz. Özel günlerde zarif ve dikkat çekici bir kombin yapmanızı sağlayan uzun abiye tasarımlarında kumaş seçeneklerine göre eteklerin duruşu değişiklik gösterir.

Kırmızı abiye modelleri bulunur kadının üzerinde.

Kısa Abiyeler

Mini etekli abiye modelleri, çok fazla süsten hoşlanmayan ve iddialı bir parça giymek isteyen kişilere hitap eder. Düz ya da kabarık etekli mini abiyelerde istenen her kumaş türünü kullanmak mümkündür. Geceye iddialı bir giriş yapmak için deri görünümlü kumaşlardan hazırlanan mini etekli abiyeler tercih edilebilir. Kemer ya da düğme gibi detaylarla özelleşen deri tasarımlarla daha sade ve resmî bir görünüm elde etmek mümkündür.

Midi Abiye Tasarımları

Kadın abiye tasarımlarında öne çıkan ve en fazla tercih edilen tasarımların arasında midi boy modeller de yerini alır. Kendinizi tıpkı bir prenses gibi hissetmenizi sağlayan midi boy abiye modelleriyle ortamda zerafetinizi konuşturabilirsiniz.

Genellikle dizin altında biten ve birbirinden farklı etek seçenekleriyle özelleştirilen midi abiyeler, gelin adaylarının da favorisidir. Kabarık etekler, volanlı tasarımlar ya da düz modellerle zenginleşen midi abiye modelleri, hayalini kurduğunuz kombinleri yapma fırsatı sunar.

Saten, tül, tafta ve deri gibi çok farklı kumaşlardan hazırlanabilen midi boy abiyelerde pul ve payet detayları da öne çıkar. Her tarza uygun bir model seçeneğiyle zenginleşen midi abiyeler, platformsuz zarif topuklu ayakkabılarla zenginleştirilebilir. Etek kısmında çan ve A kesim kullanılan midi abiyelerde kabarık ve dalgalı bir görünüm kazanmak için kalın tüller kullanılır. İçerisine tarlatan giymeye gerek kalmayan bu abiyeler, belin olduğundan daha da ince görünmesini sağlar.

Güpürlü ve dantelli kumaşlarla şıklık kazanan midi abiye tasarımlarında kol ve yaka seçenekleri isteğe göre tercih edilebilir. Kolları uzun ya da kısa olan bu tasarımlarda omuz kesimi de zevklere göre çeşitlenir. Uzun balon kol ve düşük omuz kesimli midi abiyeler, göğüs bölgesini olduğundan daha zarif gösterir. Midi elbiselerde sıkça kullanılan uzun kol detayı, zerafetinizi katlamanın püf noktasıdır. Kol modelini kendi zevkinize göre seçerek vücudunuzu en iyi şekilde yansıtan midi abiyeleri belirleyebilirsiniz.

Tesettür Abiye Modelleri

Tesettüre özgü abiye tasarımlarında uzun kol ve etek detayları dikkat çeker. Birçok kumaş seçeneği bulunan tesettür abiyelerde kesim ve kalıplar çeşitlilik gösterir. Belden oturmalı ve kloş etekli abiyelerin yanında çan ve A kesim modeller de sıkça tercih edilir.

Bu kapsamda saten tesettür abiye modellerine olan ilgi bir hayli yüksektir. Bunun sebebi satenin zarif ve dökümlü bir görüntü oluşturarak abiyeleri daha şık hâle getirmesidir. Tesettür modellerin vazgeçilmezi olan tafta ve güpürlü kumaşlarla sade ve şık olmak mümkündür.

Uzun kollu tesettür abiyelerin kol ve omuz detayları, vücut tipine göre tercih edilebilir. Dökümlü ve karpuz kol seçenekleriyle özellen bu abiyelerle alışılmışın dışında bir tarz yakalayabilirsiniz. Drapeli ve işlemeli olarak hazırlanan dökümlü abiyeler, midi tasarımlarıyla öne çıkar.

Kapalı abiye modelleri için seçtiğiniz renklere uygun olarak başörtü ya da şallarla kombin yapmak gerekir. Abiye elbiselerin kumaşına en çok benzeyen ipekli şifon şallarla bütünlüğü yakalayabilirsiniz. Özel günlerde giyeceğiniz abiye ve takacağınız şalların bütünlük içinde olması için bone yerine elbise astarından bir parça kesmek idealdir.

Böylece başörtülerin abiye elbiseyle aynı renk ve görünümde olmasını sağlayarak şıklığınızı artırabilirsiniz. Tesettür abiye modellerinde öne çıkan süslemelerin bir benzerini de şal tasarımlarında kullanabilirsiniz. Saten, şifon, tül, kadife, dantel ya da güpür gibi birçok kumaş seçeneğiyle özelleşen abiyelerde tamamen payetten hazırlanan tasarımlar da dikkat çeker. Payetli kumaşların kendinden süslü olması elbiselere ekstra bir işleme ya da detay kullanma zorunluluğunu ortadan kaldırır.

Tüllü Abiye Modelleri

Belirli bölgesinde ya da tüm tasarımında tül kullanılan abiyeler, uçuş uçuş bir görünüme sahiptir. Prenses tül olarak adlandırılan ince ve kendinden parıltılı tasarımlarla hazırlanan abiye modelleri, her mevsim tercih edilebilir. Zarif abiye modelleri arasında ilk sıraya yerleşen tüllü tasarımlar, vücut tiplerine göre çok çeşitli kesimlerde hazırlanabilir. Kilolu bölgelerin saklanmasında kurtarıcı bir ürün olan tül detaylı abiyeler çabasız bir güzellik sağlar.

Sade ve zarif abiyelerden hoşlanan kişiler için ideal olan tüllü tasarımlarda eteklere kat kat bir hava verilir. Bu sayede kendinden kabarık olan eteklerle balerin kadar kibar bir duruş yakalayabilirsiniz. Tarlatanlı modellerin olmazsa olmazı tüller, eteklerin daha tok ve zarif görünmesini sağlar. Kabarık eteklerde mutlaka kullanılması gereken tüller sayesinde abiyelerin duruşu kontrol altına alınır.

Abiye tasarımlarda öne çıkan tülleri boncuk, payet ve tüy gibi detaylarla da şekillendirmek mümkündür. Özellikle transparan elbiselerde ince ve şeffaf bir görünüm kazanmak adına tüllerden destek alınır. Göğüs, kol ve sırt detaylarında ince bir doku oluşturmayı sağlayan tüllü parçalarla sade bir gece elbisesi elde edilebilir.

Zümrüt yeşili abiye modelleri bulunur kadının üzerinde.

Saten Abiye Modelleri

Saten abiye seçenekleri, özellikle tesettür giyimin en çok tercih edilen tasarımları arasına girmeyi başarır. Kısa, uzun ve midi modellerin tamamında kullanılabilen saten abiye elbiseler, özel günlerinizde zerafetinizi katlayacaktır. Saten detayın tüm elbisede kullanıldığı modellerin yanı sıra tülle karışık tasarımları da tercih etmek mümkündür. Bu tarz elbiselerin ince dokuda olması özellikle sıcak zamanlarda yapılan davetlerde rahatça hareket etme fırsatı sunar.

Olgun kadınlar için özel olarak hazırlanan 40 yaş üstü abiye modelleri, özel kalıpları ve kesimleriyle asil bir duruş sergiler. Bu tarz olgun modellerde saten kumaş sıklıkla tercih edilir. Saten elbiselerin etek uzunluğu ve kumaş kalınlığı modelden modele değişse de iç göstermemesi için özel astar kullanımına birçok modelde rastlanır.

Özellikle saten abiyelerin etek uçlarına volanlı bir hava katmak için misinalı geçişlerden faydalanılır. Bu sayede elbise ne kadar uzun olursa olsun ayaklarınıza takılmaz ve kırışık durmaz. Saten abiyelerin kullanımını kolaylaştıran bu detay, aynı zamanda havalı ve zarif bir görünüm kazandırır.

Pantolonlu Abiyeler

Uzun modellerin sadece eteklerden değil pantolon ve tulum tasarımlarından meydana gelebileceğini de söylemek mümkündür. Etek yerine pantolon kullanılan abiye tasarımlarıyla alışılmışın dışına çıkabilirsiniz. Pantolonlu abiye takımlar için tercih edilen kumaşlar, oluşturmak istediğiniz tarza göre çeşitlenir.

Dikkat çekici ve biraz daha resmî bir gece kıyafetine ihtiyaç duyarsanız pantolon takımlı abiye tasarımları inceleyebilirsiniz. Etek yerine pantolon kullanırken şıklıktan ödün vermek istemiyorsanız tulum modellerini de tercih edebilirsiniz. Tulum abiyelerin kendine özgü havasıyla alışılmışın dışına çıkarken daha modern ve özgün bir tarz yakalamak mümkündür. Özellikle bol paça ve salaş tulumlarda tercih edilen abiye kumaşlar, daha dökümlü bir görünüm oluşturur.

Pantolonlu abiye modelleri bulunur kadının üzerinde.

Vücut Tipine Göre Abiye Seçimi Nasıl Olmalı?

Özel günlerde şıklığınıza şıklık katan abiye tasarımlarını seçerken birçok kriteri dikkate almak gerekir. Modern ve zarif tasarımlarıyla her vücut tipine uygun bir modelin öne çıktığı abiye tasarımları arasından kendinize en çok yakışanı seçebilirsiniz. Abiye elbise seçiminde dikkat edilmesi gereken detaylar ve vücut şekline göre en çok yakışan tasarımların özellikleri aşağıda sıralanmıştır:

● Abiye elbise seçerken belirlenmesi gereken ilk şey tasarımların etek boyu ve yapısıdır. Bel kesimleri, kalıp, kol detayları ve yaka gibi tüm detaylar abiyelerin duruşunu etkiler.

● Tesettür abiyelerde uzun etek ve pantolon modelleri öne çıkar. Açık tasarımlarda ise etek boyu zevke ve bacakların uzunluğuna göre belirlenir.

● Bacak boyu kısa olan kişilerin olduğundan daha uzun görünmesi için midi etekli abiyeleri tercih etmesi idealdir.

● Bel bölgesini olduğundan daha zayıf göstermek için kemerli tasarımlar kullanılabilir.

● Etekleri aşağı doğru genişleyen ve tok bir duruşa sahip olan abiyelerle kalça çevresindeki kilolar saklanabilir.

● Saten kumaştan hazırlanan abiye elbiseler, ince dokusu sebebiyle vücudu tamamen sarar. Bu sebeple fazla kilosu bulunanların saten yerine farklı kumaşları tercih etmesi gerekir.

● Vücut proporsiyonuna uygun olarak abiye tasarımlarını doğru seçmek gerekir. Abiye modellerinde öne çıkan belden oturtmalı modeller, sizi olduğunuzdan daha zayıf gösterir.

● Zayıf ya da kilolu vücut tiplerine hitap eden çan kesim etekler, basen bölgesindeki fazlalıkların saklanması için etkilidir.

● Fazla kilolu kişiler için özel olarak hazırlanan büyük beden abiye seçeneklerinde XXL ve üzeri ölçüler kullanılır. Bu sayede fazla kilolar saklanırken güne şık bir adım atmanız sağlanır.

Abiye elbise modellerinde sadelik detayına göre seçenekler özelleşir. Bu tasarımlarda tüy ve payet gibi detayların yanında taş ve işlemeler de şıklığı artırır.

● Bacak boyunu uzun gösterirken hem dar hem de bol kesimleri bir arada sunan balık abiye modelleri, normal tasarımlara kıyasla daha hareketli parçalardır. Balık abiyelerin etek uzunluğu bacak boyuna göre belirlenmelidir.

● Gelinlerin vazgeçilmezi olan kırmızı abiye modelleri, kına gecesi ve bekarlığa veda partisi gibi organizasyonlarda kullanılabilir.

● Karın bölgesi özel olarak geniş bırakılan ve bel seviyesi daha yüksek ayarlanan hamile abiye modelleriyle gebeliğin her ayında şık ve etkileyici bir kombin hazırlayabilirsiniz. Bu elbiselerin seçiminde etek genişliğine ve rahatlığa dikkat etmek gerekir.

Vücut tipine göre tercih edilen abiyelerde tam beden almaya özen gösterilmelidir. Online abiye siparişi verirken hazırlanan beden tablosu dikkate alınarak omuzdan kalçaya kadar birçok noktanın ölçüsü alınır. Belirlenen ölçülere uyum sağlayan beden seçilerek abiye elbise belirlenmelidir.

Siyah abiye modelleri bulunur kadının üzerinde.

Abiye Elbiseler Nasıl Muhafaza Edilir?

Özel kumaşların kullanıldığı abiye elbiselerin saklanmasında belli başlı kurallara dikkat etmek gerekir. Abiyelerin dolaplarda hasar görmeden saklanması ve uzun süre muhafaza edilmesi için yapılabilecek uygulamalar şu şekildedir:

● Abiye elbiseleri saklarken özel askılıkların kullanılması gerekir. Abiyelerin kalıplarını korumak ve eteklerinin kırılmasını engellemek için asılı şekilde saklamaya özen gösterilmelidir.

● Eteklerinde ve kumaşın alt kısmında ağır işlemlerin olması zaman içinde yükün bu noktalarda toplanmasına yol açar. Bu sebeple tercih ettiğiniz askılarda eteklerin ağırlığı yukarı verilmelidir.

● Abiye elbiselerin saklandığı ortamlarda nem ve rutubet olmaması gerekir. Bu tür ortamlar kumaşlarda çillenme ve küflerin oluşmasına yol açtığından abiyeleri havadar bir alanda saklamak gerekir.

● Abiye bluz, etek, pantolon, tulum ve elbise gibi parçaların her biri için özel kılıflar kullanılmalıdır. Doğrudan askılara asılan ve üstü açık kalan abiyeler, zamanla tozlanır ve kirlenir.

● Abiyeleri kirden korumak için kullanılan kılıfların hava geçiren pamuklu kumaşlardan yapılması gerekir. Sentetik ya da plastikten yapılan kılıflar, kumaşın hava almasını engelleyerek rutubet oluşturur.

● Abiye elbiselerin hassas kumaşlardan hazırlanması sebebiyle kullanımın hemen ardından temizletilmesi gerekir. Kullanıldıktan hemen sonra olduğu gibi kaldırılan abiye elbiselerde zaman içinde kalıcı lekeler meydana gelebilir.

● Sürekli askıda kalan ya da katlı şekilde duran abiyelerde de tahribatlar meydana gelebilir. Bunun için belirli aralıklarla elbiselerin çıkarılması ve biraz havalandırılarak yerine konulması tavsiye edilir.

● Renkli ve siyah abiye modellerinin canlı görüntüsünü devam ettirmek için güneş ışığı alan ortamlarda saklamamak gerekir. Güneş ışığının zaman içerisinde kumaşları tahrip etmesiyle renklerde solmalar ve sararmalar meydana gelebilir.

Abiye Elbise Nasıl Temizlenir?

Abiye elbiselerin temizliğinde su ve deterjanların kullanılmaması büyük önem taşır. Ürünlerin çok hassas kumaşlardan hazırlanması temizliğinde sadece kuru temizlemenin kullanılmasını zorunlu kılar. Abiye elbise temizliğinde dikkat edilmesi gereken en temel noktaları şu şekilde sıralayabiliriz:

● Abiye elbiselerin kumaş yapısına göre değişiklik gösteren bakım talimatlarını inceleyerek ideal seçenekler üzerinden temizliğini gerçekleştirebilirsiniz.

● Suya karşı hassas olan saten ve benzeri kumaşlar, yıkandıktan sonra kalıcı lekelere sahip olabilirler.

● Abiyelerin tek bir noktasında bulunan lekeleri çıkarmak için bile su ve deterjanla bölgesel temizlik yapmamaya dikkat edilmelidir. Çünkü su ve deterjanın değdiği nokta, diğer yerlere kıyasla farklı bir tona sahip olabilir.

● Abiyeleri silmek ya da yıkamak yerine oluşan tüm lekeler ve ter izlerini gidermek için ürünü kuru temizlemeye vermek gerekir.

● Açık renkli beyaz abiye modelleri, diğer tonlardaki elbiselere kıyasla daha çabuk kirlenebilir. Hassas kumaşı ve açık rengi sebebiyle ürünün temizliğinde talimatlara uyulmalıdır. Kalıcı iz bırakacak bir lekenin oluşması durumunda bekletmeden kuru temizleme uygulanmalıdır.

Abiyelerin bakımında kuru temizleme zorunluluğu bulunmuyorsa elde yıkama yapılması tavsiye edilir. Ürünlerin makinede hasar almasını engellemek ve süslemelerin parıltısını korumak için ağartıcı özelliği olmayan hassas bir deterjanla suya batırılıp çıkarılarak yıkanması yeterlidir.

Abiye Elbise Yıkanır mı?

Abiyelerde kullanılan hassas kumaşlar, çamaşır makinesine girmeye uygun değildir. Aynı şekilde kurutucu da elbiselerin kumaşına ve kullanılan süslemelere zarar verebilir. Kurutma makinesi ve tamburlu temizlik işlemleri yerine yıkanan abiyelerin askıya asılarak süzülmesi beklenir. Yıkanan ürünlere kesinlikle sıkma yapılmaması ve hassas kumaş şampuanlarını kullanmaya özen gösterilmesi şarttır.

Beyaz saten abiye modelleri bulunur kadının üzerinde.

Abiye Fiyatları Nasıldır?

Her beğeniye hitap eden ve özel günlerin vazgeçilmezi sayılan abiye elbiseler, modellere göre fiyatlandırılır. Özel tasarım hazırlanan ve kişiye özel detaylara sahip olan abiye modellerinde kullanılan kumaş ve işlemeler dikkate alınır. Piyasada sayısız abiye modelinin bulunması bu ürünlerin yapısını ve özelliğini etkiler. Birbirinden farklı seviyelerde fiyatlandırılan abiye elbiseler bütçe dostu kampanyalarla en uygun seviyelerden satın alınabilir.

Uzun ve kısa abiye tasarımlarında tercih edilen taş, pul ve inci gibi detayların yanı sıra işçilik detaylarına bağlı olarak da fiyatlar etkilenir. Özellikle el işlemesi olan abiyeler, düz tasarımlara kıyasla daha yüksek fiyatlardan satılır. Özel kampanya ve fırsatlarla daha da uygun fiyatlara satışa çıkarılan abiye elbiseler, yeni sezon modeller arasından seçilerek sizlere sunulur.

Abiye elbise modellerini inceleyerek beğendiğiniz ürünleri Kıyafet Budur farkıyla sepete ekleyebilir, iletişim sayfamızdan bizlere ulaşıp daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.