FIRSAT.png (1.21 MB)Kıyafet Budur - Outlet

Sırala
Görünüm:
Toplam 66 ürün görüntüleniyor.

outlet-lp

Outlet Nedir? 

Outlet Ne Demektir? 

            Türkçe çevirisi olan "çıkış" kelimesi anlamsız gelse de ülkemizde "outlet" mantığı artık oturmaya başlamıştır. Giyim ve ayakkabı sektöründe sıklıkla karşılaştığımız bir terim olsa da outlet ürün yelpazesi çok geniştir. Outlet ürünler daha çok markaların seri sonu ürünlerinden, ihraç fazlası ürünlerinden, daha az kaliteli ya da hatalı ürünlerinden oluşmaktadır. Bu yüzden outlet ürünler benzerlerine göre daha ucuzdur. 

 Outlet Kültürü? 

            Amerika'da 80'lerde başlayan bir akımdır. Ülkemizde yıllar önce daha çok gelir seviyesi yüksek insanların yurt dışında indirim dönemlerinde ziyaret ettiği outlet mağazalar artık ülkemizde de yaygınlaşmıştır. Bu mağazalarda çoğu türden ürünü çok uygun fiyatlara bulmak ve satın almak mümkündür. Günümüzde alışveriş tutkunu insanların bir ürünü outlete düştüğü zaman satın aldıklarını ve böylece daha ekonomik davrandıklarını görmek mümkündür. Yurt dışında popüler olan bu mağazalar ülkemizin her yerinde yaygınlaşmaya başlamıştır. Ayrıca internet üzerinden alışverişin yaygınlaşması ile internet üzerinden outlet ürün satışı yapan mağazalar da artmıştır. 

 Outletin Avantajları 

            Artık her marka ve mağaza asıl mağazalarının yanında outlet mağazalarını da açmaktadır. Bu outlet mağazaların internet satışlarının başlaması ve indirim dönemleri de outlet alışverişlerinin artmasını sağlamıştır. 

            Outlet mağazalarda kadın, erkek ve çocuk giyim, ayakkabı, çanta, ev tekstili ağırlıklı olmak üzere pek çok kategoride ürün bulmak kolaydır. Bu kolaylık ve ürün fiyatlarındaki ucuzluk insanları outlet mağazalara yönlendirmektedir. 

 Outletin Dezavantajları 

            Outlet ürünler ve mağazalar cüzdan dostu olmasına rağmen belki de tek dezavantajı ürünlerdeki beden sorunudur. Beğenilen her ürünün istenilen bedenini bulmakta zorluk yaşanabilir. Sık tercih edilen bedenler çabuk tükendiğinden, az tercih edilen ürünler de satış politikaları gereği sorunlar yaşanmaktadır. 

 Outlet Alışveriş Merkezleri 

            Günümüzde asıl markaların mağazalarının olduğu alışveriş merkezleri yanı sıra markaların outlet ürünlerinin satışta olduğu outlet alışveriş merkezleri de hızla yaygınlaşmaktadır. Yoğun olarak büyük şehirlerde görülen outlet alışveriş mağazalarında popüler markaların ürünlerini bile uygun fiyata satın almak mümkündür. İnternet alışverişinin yaygınlaştığı bu zamanda satış politikalarını geliştiren markaların internet satış sayfalarında outlet bölümünü görmek ve oradan outlet ürünler elde etmek mümkündür.

 

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.